2018 – Winter – Week One Finals –

stta
0 0
Read Time:1 Minute, 34 Second

PENNANT 1

Semi Final: Winner goes through to Grand Final, loser goes through to preliminary final.

Mallee Bearings (1)   v   Cash Converters (2)

Joel Thomas (1)                                      Matt Avers (2)

Mark Ljubic (9)                                       Mark Dorman (10)

Ed Hung  (15)                                          Kevin Johns (18)

Elimination Final: Winner goes through to Preliminary Final, loser eliminated.

Max Miller Carpets (3)   v  Exposed Signage/Apparel (4)

Shannon Bowen (4)                                       Matt Ljubic  (3)

Kate Carmichael (8)                                      Nicholas Dorman (6)

Leon Brown (17)                                             Jackson Murphy (16)

 

PENNANT 2

Semi Final: Winner goes through to Grand Final, loser goes through to preliminary final.

Pinnacle Packers (1)   v  MJM Automotive (2)

Peter Midgley (4)                                     Geoff Wright (3)

Kerry Wallace (13)                                   Jason Gifkins (9)

Brendan Alderton (14)                            Quentin Clark (11)

Elimination Final: Winner goes through to Preliminary Final, loser eliminated.

Mallee Meats (3)       v      Cookes Pools & Spas (4)

Russell Walder (8)                                    Lee Thomas (2)

Sony Sefer(10)                                           James Chick (5)

Arthur Paar (15)                                        Paul Kealley (17)

PENNANT 3

Semi Final: Winner goes through to Grand Final, loser goes through to preliminary final.

Weightmans Packaging (1)   v  Sammy’s Slammers (2)

Jeremy Corrin (2)                                                    David Sergi (7)

Dylan Wood (5)                                                        Liam Wood (1)

Rohan Reimers (9)                                                  Brice Lock (14)

Elimination Final: Winner goes through to Preliminary Final, loser eliminated.

Regional Taxation Services (3)  v  MJM Automotive (4)

Paul Fitzpatrick (3)                                                         Tom Morrison (8)

Lachlan Prothero (13)                                                    Sabrina Fitzpatrick (10)

Luke Ljubic (15)                                                              Nick Kiapekos (17)

 

PENNANT 4

Semi Final: Winner goes through to Grand Final, loser goes through to preliminary final.

Dunkley Scales (1)    v   Cookes Pools & Spas (2)

Kim Avers (6)                                             Matt Cherry (1)

Karl Whitney (2)                                        Miya Lock (8)

Raylee Waugh (18)                                     Kayla Bettes (16)

Elimination Final: Winner goes through to Preliminary Final, loser eliminated.

Tankard Dental (3)    v    Mallee Meats (4)

Isaiah Bettes  (5)                                       Andrew Kremourn (3)

Matt Sires (4)                                             Jacinta Ljubic (9)

Austin Taylor (12)                                     Nathan Beard (17)

 

About Post Author

stta

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

2018 – Winter Results P1 – Rnd15

ROUND 15 The big winner in round fifteen matches of the Sunraysia Table Tennis “Cash Converters” pennant was the Cash Converters team who with a strong 7-4 victory over Tankard Dental propelled themselves from third to second position on the ladder giving them the all important “double chance” going in […]

Subscribe US Now